_1581256.webp)

_1581256.webp)
Presis skjæring for profesjonell folieproduksjon
Secabo standard plotterkniv 30° gir presis og pålitelig skjæring i vanlig folie, bokstaver og maskeringsfolie. Med 30° skjærevinkel, 30° kilevinkel og 0,25 mm offset sikrer kniven rene og nøyaktige resultater. Den passer til Secabo skjæreplotter og kompatible Roland-modeller. Et ideelt valg for skiltmakere, verksteder og bedrifter som arbeider daglig med folie og skiltmaterialer.
Varenummer: pkniv6001
Lager: 9 på lager
Leveringstid: 1–3 virkedager
Secabo standard plotterkniv 30° er et pålitelig valg for deg som ønsker rene, nøyaktige og stabile skjæreresultater med skjæreplotter. Kniven er utviklet for skjæring i vanlig folie, bokstaver og maskeringsfolie og passer godt til både daglig produksjon og mindre folieprosjekter. Med en skjærevinkel på 30°, kilevinkel på 30° og et offset på 0,25 mm får du en praktisk plotterkniv til skjæreplotter som er velegnet til mange vanlige skilt- og dekoroppgaver.
En skarp og riktig valgt plotterkniv har stor betydning for kvaliteten på det ferdige resultatet. Når kniven beveger seg presist gjennom folien, blir konturene renere, detaljene tydeligere og etterarbeidet enklere. Derfor er denne Secabo plotterkniven et naturlig valg både som erstatning for en slitt kniv og som reservekniv på verkstedet.
Knivens 30° skjærevinkel gjør den spesielt egnet til vanlige oppgaver innen folieskjæring. Den kan brukes til å skjære tekst, bokstaver, logoer, enkle grafiske elementer og andre motiver i standard folie. Den fungerer også godt til maskeringsfolie, noe som gjør den anvendelig til en rekke oppgaver innen skiltproduksjon, dekor og profilering.
For bedrifter som arbeider regelmessig med folie til skilt, er et jevnt og kontrollert snitt viktig. En slitt kniv kan føre til ujevne kanter, mangelfull skjæring eller behov for flere forsøk. Ved å skifte til en ny skjærekniv til plotter kan du opprettholde en effektiv arbeidsflyt og redusere unødvendig etterarbeid.
Det anbefales alltid å kontrollere at kniven og knivholderen passer til den aktuelle skjæreplotteren før bestilling. Riktig kombinasjon av kniv, knivholder, skjæretrykk og materiale bidrar til et bedre og mer stabilt resultat.
Denne plotterkniven 30° passer for både profesjonelle brukere og andre som jevnlig arbeider med skjæreplotter. Den er særlig relevant for skiltmakere, reklamebedrifter, grafiske verksteder, foliemontører, makerspaces og virksomheter som produserer tekst, dekor eller merking i folie.
Kniven kan blant annet brukes til produksjon av butikkdekor, vindustekster, informasjonsskilt, etiketter, veggdekor og ulike former for profilering. Den er også et godt valg når du arbeider med maskeringsfolie til kreative eller tekniske oppgaver. Kombinasjonen av standard 30° vinkel og 0,25 mm offset gjør kniven til et allsidig verktøy for mange vanlige skjærejobber.
Plotterkniven er en slitedel, og kvaliteten på skjæringen vil normalt påvirkes etter hvert som kniven blir brukt. Dersom du opplever at folien ikke skjæres helt gjennom, at små detaljer løsner eller at kantene ikke lenger blir like rene, kan det være et tegn på at kniven bør kontrolleres eller skiftes.
Ved å ha en ekstra kniv til skjæreplotter tilgjengelig kan du raskt skifte kniv og fortsette produksjonen. Dette er spesielt nyttig i et profesjonelt produksjonsmiljø der unødvendige avbrudd kan koste tid. En ny og skarp kniv kan samtidig gjøre luking av folie enklere, fordi konturene er tydelig og korrekt skåret.
For et godt resultat er det ikke bare selve skjæreplotteren som teller. Kniven er kontaktpunktet mellom maskinen og folien, og derfor spiller knivens tilstand, vinkel og innstilling en viktig rolle. Med en Secabo standard plotterkniv får du en løsning utviklet for vanlige skjæreoppgaver der presisjon og forutsigbarhet er viktig.
Ved montering av en ny kniv bør knivdybden justeres etter materialet som skal skjæres. Bruk kun nødvendig skjæretrykk og utfør gjerne en testskjæring før større produksjoner. Korrekt innstilling kan bidra til både bedre skjæreresultat og lengre levetid på kniven.
Produktet kombinerer en velkjent 30° skjærevinkel med spesifikasjoner som er tilpasset vanlig folieskjæring. Det gjør kniven til et enkelt og praktisk valg når du trenger en reservekniv til Secabo skjæreplotter eller ønsker å erstatte en eksisterende kniv som har blitt slitt.
Du får en allsidig plotterkniv som dekker mange av de vanligste behovene innen skilt- og folieproduksjon, uten unødvendig kompleksitet. Det gjør den velegnet både for produksjonsmiljøer med hyppig bruk og for brukere som bare ønsker å ha riktig reservedel tilgjengelig når det blir nødvendig.
Velg Secabo standard plotterkniv 30° til skjæreplotter når du trenger en pålitelig kniv til vanlig folie, bokstaver og maskeringsfolie. Med 30° skjærevinkel, 30° kilevinkel og 0,25 mm offset får du en praktisk reservedel som bidrar til presise snitt og et profesjonelt sluttresultat.
Har du spørsmål om kompatibilitet, valg av plotterkniv eller hvilken kniv som passer til din skjæreplotter, kan du kontakte oss på [email protected]. Vi hjelper deg gjerne med å finne riktig løsning til maskinen og materialene du arbeider med.